Kosárlabda

3 órája

Észtországban is hozta a kötelezőt a kosárcsapat

Forrás: BC Parnu Sadam

A lengyel Spójnia Stargard legyőzését (77–75) követően a Nagyváradi VSK U kosárlabdacsapata az észt BC Pärnu Sadam otthonába látogatott a FIBA Európa-kupa csoportkörének második fordulójában. A Vörös Oroszlánok esélyeshez méltóan kezdték a mérkőzést, az első tíz perc után már tízpontos előnyre tettek szert Tarolis, Young és Petrilevicus kosarainak köszönhetően (13–23). A második negyedben az észtek azonban magukra találtak, és három egységnyire sikerült faragniuk hátrányukat a szünetig (36–39). A folytatásban viszont Kris Richard pillanatai következtek, a váradiak klasszisa összesen 29 pontot dobva bebiztosította csapatának győzelmét (72–84). A csoport másik találkozóján a Spójnia egy végig kiélezett meccsen 65–62-re nyert hazai pályán az Argeş FC ellen. A kvartett állása: 1. VSK U 4 pont, 2. Spójnia 3, 3. Argeş 3, 4. Pärnu 2. A piros-kékek a következő összecsapásukat szombaton 18 órától a piteşti-ekkel játsszák idegenben a bajnokságban.