Kézilabda

2 órája

Ismét pont nélkül maradt a női kézilabdacsapat

Fotó: Jósa Attila

A női kézilabda második vonalának nyugati csoportjában a negyedik fordulóban a Nagyváradi Egyetem SK idegenben lépett pályára, a korábbi élvonalbeli Mioveni Star SK otthonában. Egy szoros mérkőzésen, ahol az 50. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a hazaiak végül kihasználták pályaelőnyüket, és háromgólos különbséggel, 28–25-re diadalmaskodtak. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, ahol a csapatok felváltva vezettek, de a Mioveni együttese a félidő végére kétgólos előnynyel, 16–14-gyel vonult az öltözőbe. A Sebastian Tudor által irányított csapat a második félidő elején több alkalommal is felzárkózott egy gólra (16–15, 19–18), de a pontatlanul elvégzett hétméteresek végzetesnek bizonyultak: akárcsak Fogaras ellen, ezúttal is négy büntetőt hibáztak a váradiak. Az ESK legjobb góllövői Alina Leş és Naomi Valinciuc voltak, mindketten 5 góllal, őket Raffaela Duţu követte 4 góllal. A nagyváradiak ma délután 16 órától a Resicabányai ESK csapatát fogadják az egyetem sporttermében.