Sorsdöntő összecsapás

2 órája

Ott lesz a jövő évi Eb-n a román U21-es válogatott

Forrás: Sport Pictures

Sorsdöntő összecsapás előtt állt a román U21-es válogatott az Európa-bajnoki selejtező utolsó csoportmeccsén a svájciak ellen. Az ifjú Trikolóroknak nyerniük kellett ahhoz, hogy egyenes ágon kijussanak a kontinenstornára. A találkozó első félideje tökéletesen alakult a románok számára, miután Ianis Stoica duplája révén megnyugtató előnyre tettek szert, sőt emberelőnybe is kerültek Luca Jaquez kiállítását követően. A térfélcsere után a 10 emberrel játszó Svájcnak sikerült a szépítés Albian Hajdari találatával, amire azonban hamar válaszolt a román együttes Umit Akdag góljával. A végeredmény 3–1, a román csapat 22 ponttal, csoportja első helyén végezve zsinórban negyedszer jutott ki az utánpótlás Eb-re. A magyar U21-es válogatott tét nélküli mérkőzésen 1–0- ra nyert a belgák otthonában Németh András tizenegyesgóljának köszönhetően. A magyarok csoportjuk negyedik pozíciójában zártak 16 ponttal, így lemaradtak a kontinensviadalról.