Kosárlabda

1 órája

Továbbra is vezetik a tabellát a VSK U férfi kosárlabdázói

Forrás: csmoradea.ro

A Kolozsvári U-BT felett aratott bravúros győzelmet követően a Nagyváradi VSK U otthon fogadta a Ploieşti Petrolult a kosárlabda Nemzeti Liga 3. fordulójában. A piros-kékek nagy iramban kezdték a találkozót, és már az első negyedben ötpontos előnyre tettek szert Donatas Tarolis és Sayeed Pridgett kosarainak köszönhetően (20–15). A második játékrészben is a váradiak akarata érvényesült, miután sikerült 14-gyel is ellógniuk a ploieşti-ektől (40–26). A nagy szünet után a Petrolul kihasználta a nagyváradiak kisebb pontatlanságait, és három egységet faragott hátrányából (60–49). Az utolsó tíz percben visszaállt a „világ rendje”, a Nagyvárad újból növelte a különbséget, és végül 82–66-ra megnyerte az összecsapást. A VSK U legeredményesebb játékosa a 200. bajnokiján pályára lépő Kris Richard, valamint Travante Williams lett 14-14 ponttal. A Vörös Oroszlánok következő összecsapásukon megkezdik szereplésüket a FIBA Európa-kupa csoportkörében, ahol első ellenfelük a lengyel Spojnia Stargard lesz hazai pályán szerdán 19 órátó