Box

1 órája

Újabb éremeső a Basti Box ökölvívóitól

Forrás: Basti Box

A Nagyszalontai Basti Box ökölvívói a Mielecben (Lengyelország) megrendezett nemzetközi tornán léptek ringbe. A megmérettetésen a szalontai klub hét sportolóval vett részt Gheorghe Brad, illetve Florin Delamarian trénerek vezetésével, és összesen hét érmet gyűjtöttek (mindenki felállt a dobogóra). A versenyen a legjobb teljesítményt Darius Stegari (63 kg), Cătălin Moţ (64 kg) és Fabio Budai (36 kg) nyújtotta, mindhárman aranyérmesek lettek kategóriájukban. A Basti Box további négy fiatalja, Dănuţ Mititelu (48 kg), Paul Marta (67 kg), Patrik Birta (66 kg), illetve László Róbert (75 kg) ezüstéremmel tért haza a lengyelországi viadalról. A nagyszalontaiak a Konstancán megtartott országos női ökölvívó-bajnokságon is képviselték magukat Roxana Hamza, valamint Roxana Daneş révén. Hamza az 52 kgos súlycsoportban indult, ahol minden meccsét megnyerve országos bajnok lett. Daneş a +80 kg-osoknál az első rangos versenyén indulva bronzéremmel zárt.