2025.03.21. 10:06
Hamilton nyerte az idei első sprintidőmérőt
Kisebb meglepetésre Lewis Hamilton (Ferrari) szerezte meg az első rajtkockát a Kínai Nagydíj sprintidőmérőjén március 21-én, pénteken.

Forrás: speedcafe.com
Szakács Dávid
A sprintidőmérő első szakaszában a Ferrarik és McLarenek domináltak, őket követte Max Verstappen és George Russell. Az Alpine kettőse, Nico Hülkenberg, Esteban Ocon és Liam Lawson viszont nem jutott tovább, míg Gabriel Bortoletónak és Oliver Bearmannek sikerült bekerülnie a második szakaszba.
Az SQ2-ben Lando Norris futotta a leggyorsabb kört, szorosan mögötte Russell és Oscar Piastri végzett. Alexander Albon ismét remekelt, míg Charles Leclerc csak a nyolcadik helyen ment tovább. A legjobb tízbe bekerült még Lance Stroll és Cunoda Juki, Fernando Alonso, Bearman, Carlos Sainz és Bortoleto azonban kiesett.
A döntő szakaszban Hamilton meglepetésre az élre állt egy 1:30.849-es körrel, amit már senki nem tudott megdönteni. Verstappen minimális, 18 ezredmásodperces hátránnyal lett második, míg Piastri a harmadik helyen, 8 századdal maradt el a Ferraritól. Leclerc negyedikként, Russell ötödikként, míg a hibázó Norris csak hatodikként zárt. Az első tíz Antonelli, Cunoda, Albon és Stroll sorrendben zárult. A Kínai Nagydíj sprintfutamát szombaton hajnali 5 órától rendezik. A sprintet az M4 Sport és a Antena 3 CNN közvetíti élőben.