Start Akadémia

2 órája

Gimnazistákból a jövő vezetői? – Diákok a Bosch Budapest Innovációs Kampuszon

A Magyar Diplomáciai Akadémia (MDA) égisze alatt létrehozott Start Akadémia PályaPanoráma Program kiváló gimnazista diákjai a Bosch Budapest Innovációs Kampuszán tettek látogatást. A Magyar Diplomáciai Akadémia a gimnáziumokat célozva azért hozta létre a Start Akadémia PályaPanoráma Programot, mert feladatának tartja, hogy hazai és nemzetközi szinten is versenyképes, komplex gondolkodású jövőbeli szakembereket képezzen, akik a hazai és nemzetközi cégeknél is megállják a helyüket.

Forrás: gwc.hu

A Diplomáciai Akadémiánál összpontosuló szaktudás a diákok rendelkezésére áll a programban, amely során képességeiket fejleszthetik. Ennek megvalósítása érdekében a diákokat olyan vállalatokkal kötjük össze, amelyek a nemzetgazdaság legfontosabb iparágait képviselik és perspektívákat tudnak mutatni a gimnazistáknak.

diák
A PályaPanoráma Program célja, hogy a legtehetségesebb diákokkal megismertessék a Start Akadémia által kínált lehetőségeket
Forrás: gwc.hu

Az eseményen dr. Pacsay-Tomassich Orsolya, az MDA elnöke, valamint Pótsa Mátyás, a magyarországi Bosch Csoport innovációs ökoszisztéma vezetője is köszöntötte a középiskolás résztvevőket. A Start Akadémia PályaPanoráma Programjának célja, hogy hidat képezzen a tehetséges diákok és a vezető magyarországi cégek között, megismertetve a fiatalokkal a hazai karrierlehetőségeket, pályaperspektívákat.

A Magyar Diplomáciai Akadémia középiskolásoknak szóló képzési programja, a Start Akadémia 2024-ben indította el PályaPanoráma Programját, amelynek célja, hogy a diákok megismerjék a hazai karrierlehetőségeket, fejlesszék készségeiket és kellően felkészüljenek a 21. század kihívásaira. A programban résztvevők komplex tudásra tehetnek szert, a szakmai gyakorlatok és események révén pedig hosszú távú kapcsolatokat építhetnek az egyes területek szakembereivel.

„A PályaPanoráma Program célja, hogy a legtehetségesebb diákokkal megismertessék a Start Akadémia által kínált lehetőségeket, és hazai, illetve nemzetközi szinten is versenyképes, komplex gondolkodású jövőbeli szakembereket képezzenek” – emelte ki dr. Pacsay-Tomassich Orsolya, az MDA elnöke.

A PályaPanoráma Programban résztvevő cégek elsőként Mini Edukációs Szakmai Napok keretében interaktív workshopokon vehetik fel a kapcsolatot a legjobb gimnáziumok diákjaival, majd a program későbbi szakaszában gyárlátogatásokat, projekteket, szakmai gyakorlatokat szervezhetnek számukra, a jól képzett és motivált szakmai utánpótlás biztosítása érdekében.

„A fenti programok során a diákok olyan kiemelkedő vállalatokat ismerhetnek meg, mint amilyen a magyarországi Bosch csoport – ők azok, akik versenyképes alternatívát mutathatnak számukra a karrierjük tekintetében, és motiválhatják a tanulókat arra, hogy a hazai munkaerőpiacon képzeljék el szakmai fejlődésüket és életüket” – hangsúlyozta dr. Pacsay-Tomassich Orsolya.

Az MDA kezdeményezése hozzájárul ahhoz, hogy a diákok tudatosan építsék jövőjüket, és a hazai piacon kamatoztassák tudásukat. A program keretében idén tavasszal öt budapesti gimnázium közel

400 (16-18 éves) tehetséges diákja juthat gyakorlati tapasztalathoz és kézzelfogható segítséghez karrierje tervezésében.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában