Előrejelzés

5 órája

Lehűl az idő, felerősödik a szél

Illusztráció

Fotó: Alexandru Nițescu

Agerpres

Lehűl és csapadékosra fordul az idő az ország területeinek többségében; felerősödik a szél, és több megyében havazás is várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfő délelőtti elsőfokú figyelmeztetéséből.
A Bánságban, Körösvidéken, Erdély északnyugati régióiban, Olténiában, Moldvában és Munténiában hétfőn 50–70 kilométeres óránkénti sebességű széllökések várhatók. Suceava és Neamț megyében hóviharokat jósolnak a meteorológusok, 2–5 centiméteres hóréteg keletkezik.
A hegyekben a széllökések sebessége eléri a 80–85 km/órát. A szél a várható havazással hóviharokat idéz elő, 10–15 centiméteres hóréteg rakódik le.
Egy második sárga jelzésű szélriadó van érvényben kedd délig a Bánságban, Körösvidéken, Erdély déli és keleti régióiban, Moldva középső és déli térségeiben, Munténiában és Dobrudzsában, ahol szintén 70 km/órás széllökésekre kell felkészülni.
A harmadik sárga jelzésű riasztás havazásra vonatkozik és Hunyad, Fehér, Szeben, Brassó, Kovászna, Hargita Argeș, Vâlcea, Gorj, Mehedinți, Dolj és Olt megyére érvényes. Ezekben a megyékben 8–15 centiméteres hóréteg alakulhat ki.
Március 17-étől március 20-áig jelentősen lehűl az idő az egész országban, éjszakánként fagypont alá süllyed a hőmérséklet. Erdély déli és keleti régióiban, illetve a Szubkárpátokban pirkadat előtt akár mínusz 13 fok is lehet. Dér és jégképződés is valószínű.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában