3 órája
Egy szerencsétlen nő meg akarta menteni az MI által generált Brad Pittet
Nem elég, hogy 830 000 euróját elszedték, tévéinterjúja után bujdosni kényszerült, férje elvált tőle, rajta röhög egész Franciaország.
Brad Pitt a Forma–1-en Abu-Dzabiban, az Egyesült Arab Emírségekben 2024. december 10-én
Forrás: Getty Images
Fotó: Jakub Porzycki/NurPhoto
Egy francia nő, aki őszintén elhitte, hogy romantikus kapcsolatban áll Brad Pitt hollywoodi sztárral, a minden részletében alaposan kidolgozott, egy esztendőn át tartó csalás eredményeként összesen 830 000 eurót adott át csalóknak, akik a színész mesterséges intelligencia által generált változatával hitegették.
És ha az még nem lenne elég, hogy jóhiszeműen egy vagyonnyi pénzt (mintegy 340 millió forintot) bukott el vak érzelmei miatt, most egy egész ország céltáblájává vált.
Amikor ugyanis az 53 éves belsőépítész, akit csak Anne-ként emlegetnek, a TF1 francia televíziós csatornán őszintén beszélt az átveréséről, olyan gúnyhullám és véget nem érő trollkodás érte, hogy a tévécsatorna jobb híján visszavonni kényszerült a Héttől nyolcig című műsorát. Pedig a mémmé vált nő mások érdekében szólalt meg, hogy újabb kiszemeltek ne eshessenek áldozatul ilyen könnyen a rendkívül megtévesztő MI-technológia hamisításainak.
„A most vasárnap sugárzott történet zaklatási hullámot eredményezett a riportalanyunkkal szemben – tette közzé a TF1 műsorvezetője, Harry Roselmack. – Az áldozat védelme érdekében úgy döntöttünk, hogy eltüntetjük a műsort a platformjainkról.”
Mivel tudtak ennyi pénzt kiszedni tőle?
Anne elmondta, hogy 2023 februárjában, amikor szabadsága alatt a francia Alpokban síelt, az Instagramon elkezdett társalogni Pitt anyjával, Jane Etta Pitt-tel. Nyilván már az is egy hamis, ám tökéletesen felépített Insta-fiók volt.
A TF1 műsorában Anne elmondta, hogy Pitt anyja a kialakult beszélgetés egy pontján „azt mondta nekem, hogy a fiának szüksége van valakire, aki olyan, mint én”.
Hónapok teltek el és ezalatt egyre több üzenetet váltott különböző közösségi médián és üzenetküldő platformon, köztük WhatsAppon a hamis Pitt-tel. Sőt, mesterséges intelligencia által generált szelfiket is kapott a most 61 éves színésztől, aki aztán azt is írta, hogy rákos és pénzre van szüksége a gyógykezeléshez.
„Először azt mondtam magamnak, hogy ez nevetséges – mondta Anne. – De nem vagyok hozzászokva a közösségi médiához, és nem igazán értettem, mi történik velem, gyanútlanul egyre jobban megsajnáltam ezt a kitűnő színészt.”
A csalók közölték Anne-nel, hogy Pitt veserákkal kórházban fekszik, és pénzre van szüksége a kezeléshez, de a bankszámláit befagyasztották a volt feleségével, Angelina Jolie-val történt válása miatt.
Eleinte habozott, de amikor még egy bizonyító erejű e-mailt is kapott a „sztár orvosától”, végül átutalta a hatalmas összeget – egy törökországi számlára.
Anne azt állítja, csak akkor jött rá, hogy átverték, amikor tavaly nyáron fotókat látott az igazi Pittről jelenlegi párjával, Inès de Ramonnal.
Azt kérdezem magamtól, miért pont engem választottak, hogy tönkretegyenek? Soha nem bántottam senkit. Ezek az emberek megérdemlik a poklot.
A Sud Ouest című francia lap arról számolt be, hogy Anne-t a férje, egy milliomos vállalkozó elhagyta, nehéz válóperen ment keresztül. Súlyos depresszióban szenved, a csalás után kórházba is került.
A rendőrség vizsgálja az ügyet, de a tévéinterjú viccek végtelen özönét váltotta ki az interneten.
Az Anne kárán örvendő magánszemélyek, szervezetek és cégek nem kegyelmeznek. Köztük például a Netflix France is, amely rajta gúnyolódva úgy hirdetett az alább látható, X-en megjelenő reklámban, hogy „4 film, amit érdemes megnézni Brad Pitt-tel (ígérjük), ez valóban ajándék”.
A mesterséges intelligencia soha nem látott technikai szintre emelte a személyazonosság-lopás „művészetét”. Az egyáltalán nyilvánosságra került online csalások több mint 8,8 millió dolláros veszteséget okoztak az Egyesült Államok Szövetségi Kereskedelmi Bizottsága szerint.
A McAfee számítógépes biztonsági cég által végzett globális tanulmány kimutatta, hogy világszerte minden negyedik ember tapasztalt már mesterségesintelligencia-klónozással kapcsolatos csalást, vagy ismer valakit, aki belefutott egy ilyenbe.
Digitália
- Érkezik az AI-jal felturbózott Honor Magic7 Pro
- Jó reggelt, idén már csapattagként dolgozik velünk a mesterséges intelligencia
- A nőket lemeztelenítő appok simán átverik a Facebookot
- Kutatások igazolják: valószínűleg ön sem mossa elég gyakran a törülközőit
- A világ első MI-vel tervezett cipői elképesztőek, de fogadjunk, hogy nyereségesek