Bulvár-celeb

3 órája

Turkálóetikett: tudja, hogy milyen használt ruhadarabot tilos megvásárolni?

Népszerűek, kincsesbányák a turkálók, s nem is csoda, hiszen ezekben a second hand boltokban nagyon olcsón szerezhetünk be márkás, egyedi darabokat. Ám van néhány olyan „kincs”, amit a turkálóetikett szerint jobb, ha az egészségünk érdekében nem vásárolunk meg.

A turkálóetikett szerint van néhány tilos darab

Forrás: Shutterstock

A használtruha-üzletekben való vásárlással nemcsak spórolhatunk, de a környezetünket is védhetjük. Bár az egyedi kincsek nem pottyannak maguktól az ölünkbe, turizás során általában több időt és energiát kell befektetni a megfelelő ruhadarab megtalálásába, cserébe szinte biztosak lehetünk abban, hogy az aktuális szettünk egyszerre sokoldalú, egyedi és mégis ultra nőies és nagyon divatos. Ám van néhány darab, amit jobb, ha nem viszünk haza – hívja fel a figyelmet a turkálóetikett fontos szabályára a Life.hu. 

turkálóetikett
A turkálóetikett szerint a zokniból is egészségesebb az új, mint a használt
Forrás:  Shutterstock

1. Bugyi, zokni, harisnya

Van egy jó oka annak, hogy miért nem engedélyezik az üzletek a fehérneműk visszavételét, még akkor sem, ha teljesen új darabról van szó. Nyilvánvaló, hogy a testünkkel közvetlenül érintkező 

bugyit és melltartót nem tanácsos használtan megvásárolni,

 még akkor sem, ha eladás előtt alaposan ki volt tisztítva. Az intim higiénia és a fertőzések elkerülése érdekében javasolt új darabokat választani. A melltartókat azért sem érdemes használtan venni, mert azok már az előző tulajdonos idomaihoz igazodtak, és így elhasználódtak, eldeformálódtak. A rosszul megválasztott melltartó pedig egészségtelen.

2. Fürdőruha

A fürdőruhák is közvetlenül érintkeznek a bőrünkkel, és mivel nehezen tisztíthatóak, 

olyan baktériumokat, vírusokat, gombákat tartalmazhatnak, amelyek viselésével pillanatok alatt felboríthatják a hüvely belső egyensúlyát. 

3. Tollkabát

Mivel a tollkabátok a hideg hónapokban a legnépszerűbbek, fontos meggyőződnünk arról, hogy a kabátot megfelelően tisztították, mivel 

a benne lévő toll könnyen magába szívhatja a nedvességet és szagokat. 

Ha egy ruhadarab kellemetlen szagú, valószínűleg már beépült az anyagba, és nem fog eltűnni, bármivel is próbálkozunk. Ráadásul az ilyen ruhák tisztítása nem csak költséges, de nem mindig sikeres, és sok esetben a kellemetlen szagok megmaradnak.

Mit nem érdemes még turkálóból megvásárolni és miért? Ha tudni szeretné, kattintson IDE!

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában