Gól!

2024.07.21. 20:16

A Belényesé lett a regionális Román Kupa

Sz. D.

A Belényesi Bihorul idegenben csapott össze szombaton a Román Kupa északnyugati régiójának fináléjában a Szatmár megyei Avasújvárosi Talna ellen. A belényesiek álomszerűen indították az első félórát, miután Bartha és Degău révén kétgólos előnyre tettek szert (0–2). Az Avasújváros a második kapott gól után hamar szépített Dylan találatával (1–2), amire Copil válaszolt a 42. percben (1–3). Három perccel később újból faragott a hátrányából a Talna Lezeu öngóljának köszönhetően (2– 3). A folytatásban a hazaiak mindent megtettek az egyenlítés érdekében, ami végül a hosszabbítás utolsó percében érkezett meg Novoseleszki jóvoltából (3–3). A 30 perces ráadásban az eredmény változatlan maradt, tizenegyespárbaj döntött a trófea sorsáról. A Bihorulnál Ember, Bercea, Pop és Copil is betalált, míg az avasújvárosiaknál csupán Novoseleszki értékesítette büntetőjét, így a Bihar megyeiek jutottak tovább a kupa következő szakaszába, amely július 31-én veszi kezdetét.