Vereség

2024.08.11. 18:57

Elszórakozta előnyét a Bihar FC

Két forduló után mindössze egy pont áll a nagyváradiak neve mellett a II. Liga táblázatán.

A Bihar FC labdarúgói szombaton elszenvedték első vereségüket a másodosztályú labdarúgó-bajnokság új idényében. A váradiak a főváros melletti Bufteában léptek pályára, mivel a házigazda, a Hosszúmezői AFC pályája alkalmatlan másodosztályú mérkőzések lebonyolítására. Az a vád nem érheti a nagyváradi önkormányzatot, hogy ne ölelte volta a keblére a tavaszi feljutás után a labdarúgócsapatot, a rekordnagyságú, 1,8 millió eurós költségvetésbe idén az is belefér, hogy a hosszabb kiruccanásokat repülővel tegyék meg a piros-kékek. Remekül kezdte a Bihar FC a szombati meccset, a 10. percben Sergiu Jurj járt közel a gólszerzéshez, de a hazaiak kapusa menteni tudott. Pár perccel később ismét a tavalyi idény gólkirálya veszélyeztetett, de éles szögből leadott lövése a kapu mellé szállt. A folytatásban Ban, majd Hora veszélyeztetett, a 23. percben viszont már nem volt kegyelem: Cucu passzával a nagy kedvvel játszó Stahl Albert Tivadar lódult meg a jobb szélen, tökéletes ütemben adott középre, ahol érkezett Sergiu Jurj, aki 6 méterről a kapuba belsőzte a labdát (0–1). A vezető gól megszerzése után is a váradiak maradtak aktívabbak, a hazaiak ötlettelen játéka nem sejttette, mekkora fordulatnak lehetünk majd tanúi a második félidőben. Fordulás után sem találták a ritmust a hazaiak, a Bihar FC Stahl révén hagyta ki a félidő első nagyobb helyzetét. Az 57. percben eldönthette volna a pontok sorsát a váradi alakulat, Hora csapott le Sanda gyámoltalan hazaadására, de végül 8 méterről, senkitől sem zavartatva a jobb kapufa mellé gurított. Ahogy az lenni szokott, a kihagyott helyzetek ezúttal is megbosszulták magukat, a 61. percben Alexandru Popescu átadásával Robert Ene léphetett ki a védők gyűrűjéből, és magabiztosan értékesítette a ziccert (1–1). Hét perccel később már a hosszúmezőieknél volt az előny, Stelea védők közé belőtt passzával Darius Ciurea iramodott meg, majd Accinelli mellett a rövid sarokba juttatta a labdát (2–1). A hideg zuhany után a Bihar FC játékosai mindent megtettek az egyenlítés érdekében, de a jól tömörülő hazai védők mellett csak veszélyes átlövésekre futotta a váradiak erejéből. A legközelebb Ban járt az egyenlítéshez a 92. percben, de lapos lövését szögletre mentette Vlad Gîsă. A következő fordulóban a nagyváradiak hazai pályán játszanak az Argeş FC ellen, a mérkőzést augusztus 20-án, 17 órától rendezik a Bodola Gyula Stadionban, és a Digi Sport is élőben közvetíti. Addig is, augusztus 14-én, szerdán 17.30 órai kezdettel a Csermői Gloria otthonában lép pályára a Bihar FC a Román Kupa harmadik fordulójában

JEGYZŐKÖNYV

Hosszúmezői AFC – Bihar FC 2–1 (0–1). G.: Robert Ene (61.), Darius Ciurea (68.), ill. Sergiu Jurj (23.)

Hosszúmező: M. Voicu – A. Stelea, V. Gîsă, M. Sanda (R. Stănici, 78.), M. Brumă (D. Popescu, 85.) – I. Jenaru (D. Ciurea, 66.), B. Vasile – Ş. Ghiţă (Ş. Coman, 66.) – A. Enache, A. Popescu, R. Ene (A. Longher, 78.). Vezetőedző: Costin Lazăr

Bihar FC: Ricardo Accinelli – Ionuţ Ban, Deniz Giafer, Alex Băican, Sebastian Cucu – Ricardo Farcaş, Ioan Filip, Andrei Moga (Gelu Gitye, 78.) – Stahl Albert (Răzvan Gunie, 63.), Ioan Hora (Robert Curescu, 85.), Sergiu Jurj (Andreas Chiriţoiu, 63.). Technikai igazgató: Gustavo Aragolaza Vezette: Mircea Salomir (Kolozsvár) – Viorel Dobre (Bukarest), Cristian Voicu (Foksány)