2 órája

Megszenvedtek a győzelemért Litvániában a románok

Forrás: Sport Pictures

A román labdarúgó-válogatott a sereghajtó Litvánia otthonában lépett pályára a Nemzetek Ligája C divíziójának negyedik fordulójában. Kisebb meglepetésre a házigazdák már az 5. percben megszerezték a vezetést, miután Armandas Kucys magabiztosan értékesítette Andrei Raţiu kezezésért megítélt tizenegyesét (1–0). Hamar jött a Trikolórok válasza, a skót bíró újból kezezés miatt ítélt büntetőt, melyet Răzvan Marin a jobb felső sarokba bombázott (1–1). A Cagliari labdarúgója négy gólnál jár az idei kiírásban, mindegyiket tizenegyesből szerezte. A második félidőben a litvánok igyekezték tartani az eredményt, ám a román csapat a 65. percben előnybe került, Denis Drăguş egy gyors kontrát követően mattolta a litván védelmet (1–2), beállítva a végeredményt. Mircea Lucescu tanítványai a győzelemnek köszönhetően továbbra is százszázalékos teljesítménnyel állnak csoportjuk élén. A kvartett másik összecsapásán Koszovó simán, 3–0- ra legyőzte Ciprust hazai környezetben.