Agresszivitás

17 órája

Magyar Péter hozta a formáját, megint megfenyegetett egy újságírót (videó)

Magyar Péter nem változik, ismét megfenyegetett egy újságírót, jelen estben a közmédia egyik riporterét. Nem ez az első eset, hogy a Tisza Párt elnöke újságírót sérteget vagy lép fel vele szemben fenyegetőleg. Dömötör Csaba nem lepődött meg Magyar Péter viselkedésén, szerinte nála ez a szokásos ügymenet – írja a Hír TV.

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke és EP-képviselője

Forrás: Pesti Srácok

Fotó: Hatlaczki Balazs

Szégyellje magát!

– esett neki a közmédia munkatársának Magyar Péter. Majd így fenyegette meg a riportert.

„A következő években mindent ki fogunk vizsgálni, az Önök fizetését, lakását, mindent.”

Magyar Péter fenyeget
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke és EP-képviselője 
Fotó: Hatlaczki Balazs / Forrás: Pesti Srácok

Dömötör Csaba szerint Magyar Péternél ez a szokásos ügymenet

A Fidesz európai parlamenti képviselője ezek után szombaton a következő kérdéseket tette fel:

Hol volt ez a szabadság lángját magasba tartó kiállás, amikor Magyar Péter két napja szabályosan és célzottan megfenyegetett egy újságírót Strasbourgban? Nem mással, mint azzal, hogy ki fogja vizsgáltatni a fizetését és a lakhatását. Ezt hogy kell elképzelni? A mellette szigorúan vonuló, korábban letagadott testőrök fognak kivonulni a lakásához, vagy csupán telekkönyveket és bankszámlákat bogarásznak majd?

Dömötör Csaba hozzátette, hogy mindennek az volt a következménye, hogy az újságíró kérdezni merészelt.

Ennél már csak az lett volna durvább, ha Dunába lökéssel fenyegetett volna újságírókat, vagy tömeget uszított volna rájuk. Szóval, valahogy így néz ki az ő kívánt, majd erőszakosságban megvalósított sajtószabadságuk.

– írta a képviselő.

Nem ez az első alkalom, hogy a Tisza Párt vezére újságírót fenyeget meg

A Magyar Nemzet emlékeztet arra, hogy nem ez az első eset, hogy a Tisza Párt elnöke újságírót fenyegetett. Tavaly tavasszal, szintén az M1 hölgy munkatársát alázta meg nyilvánosan, ahelyett, hogy a feltett kérdésre válaszolt volna. Később pedig azzal fenyegette a számára nem szimpatikus médiumoknál dolgozókat, hogy elveszi a munkájukat. Azt javasolta nekik, hogy „legkésőbb 2026 márciusában kezdjék el nézegetni az álláshirdetéseket”. De olyan mondat is elhagyta már a Tisza Párt vezérének száját, hogy 

a Dunába lökné a sajtó munkatársait.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában