2025.03.31. 10:38
Frissítés ׀ Megszűnt a veszélyes anyagok szivárgása Comarnicon

Forrás: ISU Prahova
Frissítés
Sikerült egy másik tartályba átfejteni a kénsavat a Comarnicon meghibásodott tartálykocsiból, a veszélyes anyagok szivárgása megszűnt – közölte a Prahova megyei katasztrófavédelmi felügyelőség hétfőn. A környékről körülbelül 30 személyt menekítettek ki a hatóságok.
Kénsav szivárog egy tartálykocsiból Comarnicon, az 1-es országúton. A lakosságot Ro-Alert üzenettel figyelmeztették a veszélyre, a környékbeli házakat kiürítették a hatóságok.
A Prahova megyei katasztrófavédelmi felügyelőség által küldött figyelmeztető üzenet szerint vegyi baleset történt Comarnicon, és fennáll a mérgező anyagok szivárgásának veszélye. Az embereknek azt tanácsolták, hogy maradjanak zárt helyiségben, csukják be a nyílászárókat és kapcsolják ki a szellőztető berendezéseket.
A hatóságok száz méteres körzetben, illetve szélirányban a tartálykocsitól számított 500 méteres szakaszon eltávolították az embereket. A tájékoztatás szerint egy meghibásodott szelepen szivárog ki a kénsav.
Az érintett útszakaszon leállt a közlekedés, a rendőrség a következő alternatív útvonalat ajánlja: Ploiești – DN 72 – Târgoviște – DN 71 – Sinaia – Brassó, vagy Ploiești – DN 1A – Cheia – Brassó.