Brain Bar

2023.11.02. 22:07

A fiatalok is tartanak a mesterséges intelligenciától egy kutatás szerint

A fiatalok egyszerre optimisták is jövőjük megítélésében és félnek is a rájuk váró kihívásoktól, különösen a mesterséges intelligencia negatív hatásaitól, derül ki a Boston Consulting Group (BCG) felméréséből, amelyet a Brain Bar éves generációs kutatásának kereteiben végeztek el.

MW

Közönség a Brain Bar fesztiválon a Magyar Zene Házában 2023. szeptember 22-én

Forrás: MTI

Fotó: Bruzák Noémi

A BCG csütörtöki közleménye szerint a szeptemberi Brain Bar fesztivál résztvevőinek visszajelzései alapján a kommunikációs és vezetői képességek, a kreativitás, az innováció, a problémamegoldás, a kritikus gondolkodás, a rugalmasság és alkalmazkodóképesség a karrier legfontosabb feltétele. 

A válaszadó fiatalok 77 százaléka szerint az új technológiák elsajátítása fontosabb, mint a klasszikus tudásé, és 55 százalékuk úgy gondolja, hogy a számára szükséges készségek nagy részét nem a formális oktatáson keresztül fogja megszerezni. 

Összességében a válaszoló fiatalok több mint 40 százaléka tart a jövőtől, és bár 79 százalékuk összességében kedvezően ítéli meg a mesterséges intelligenciát, 49 százalék tart attól, hogy elbutulást okoz. 

A közlemény szerint 

sokan számítanak mesterséges intelligencia alkotta valótlan hírek, médiatartalmak terjedésére. 

Káros következményei közé sorolták a katonai alkalmazást és a magánélet megfigyelését is, ugyanakkor elismerték, hogy segítheti az egészségügyet, olcsóbbá tehet költséges folyamatokat, segíthet az adminisztrációban, időigényes munkákat vehet át az embertől - tették hozzá. 

A felmérésben az idei Brain Bar fesztivál 2163 vendége vett részt. A vizsgálat kérdésekre középiskolai és egyetemi hallgatók, valamint pedagógusok válaszoltak - olvasható a közleményben.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!