Azonnal törölje!

4 órája

Munkában a hackerek: e-mailben támadnak, jó lesz, ha nagyon vigyáz!

Az internetes csalók sosem alszanak, minden eszközt felhasználnak arra, hogy hozzájussanak a személyes adatainkhoz, pénzünkhöz. Az ünnepek idején pláne hogy munkában a hackerek – mutatjuk, hogy milyen e-mailekkel próbálkoznak. Ha ilyet kapott, azonnal törölje!

Sosem alszanak és nem kegyelmeznek, ha óvatlanok vagyunk: munkában a hackerek (illusztráció)

Forrás: Shutterstock

Sokan még mindig nem tartják valós fenyegetésnek a hackerek jelentette veszélyt, és azt hiszik, nem kell különösebb figyelmet fordítani az online biztonságra. Holott mindig munkában vannak a hackerek! – hívja fel a figyelmet a Borsonline portál cikke. 

munkában a hackerek
A gyanús e-mailek is jelzik: sosem alszanak, mindig munkában a hackerek 
Forrás: Shutterstock

Érthetően a bűnözők elsősorban a pénzünkre hajtanak, a bankszámlánkhoz szeretnének hozzáférni vagy úgy, hogy olyan adatokat csalnak ki tőlünk, amiet nem lenne szabad megadnunk, vagy olyan felületekre irányítanak minket, ahonnét mi magunk telepítjük (persze tudtunk nélkül) az eszközeinkre (laptopunkra, okostelefonunkra) azokat a programokat, amelyek aztán kémkednek utánunk, és viszik a pénzünket.

A hackerek egyik alapvető módszere, hogy leveleken keresztül támadnak, és így igyekeznek minket bizalmas adatok kiadására vagy kattintásra bírni

– írja a portál, amely a Forbes alapján ismertette azt 

az öt veszélyes e-mail típust, amit azonnal, olvasás nélkül érdemes törölni.

 Munkában a hackerek – ilyen e-mailekkel próbálkoznak

  • Kriptovaluta-levelek

Az átlagember számára a kriptovaluta továbbra is valami megfoghatatlan, egzotikus dolog, így a csalók gyakran választják témául. Természetesen nagy hasznot ígérnek, de végül mi futhatunk a pénzünk után.

  • Fájlcserélő alkalmazások közbeiktatása

Sokan használunk nagyobb fájlok küldésére különböző fájlcserélő alkalmazásokat, ráadásul megvan az emberekben az a hamis biztonságérzet, hogy ha valami ezen keresztül érkezik, az biztos, hogy nem kártékony. Nos, ez egy cseppet sem igaz, sőt!

 A különböző fájlcserélők közbeiktatásával végrehajtott online támadások 2023 és 2024 nyara között 350 százalékos növekedést mutattak, azaz egyre több ilyen fordul elő.

  • Több csatornán támadnak 

Ugyancsak hamis biztonságérzetet jelent, ha valamit több helyről is megkapunk. Sokan azt hiszik, hogy jöhet ugyan egy csaló e-mail, de csak nem kapnak egyszerre SMS-t és mondjuk Messenger-üzenetet is. Sajnos azonban egyre gyakoribbak az ehhez hasonló „összehangolt” támadások 

A hackerek nem ódzkodnak attól sem, hogy megbízhatónak tűnő fél – például a Magyar Posta – nevében küldjenek ártalmas, adathalász e-mailt. 

De van ennél sokkal veszélyesebb módszerük is – ha kíváncsi rá, hogy mire képesek még, ha munkában vannak a hackerek, kattintson IDE!

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!