6 órája
Tévedés, hogy a TikTok csak a fiatalokat vonzza
A rövid videós tartalmak továbbra is népszerűek, a hosszabb formátumok iránti érdeklődés is növekszik, ugyanakkor az X generáció, és a milleniálok teljesen másra használják a közösségi médiát. A TikTok az egyik legismertebb platform, ami a felmérések szerint nem csak a fiatalok körében hódít.
A TikTok felhasználók átlagéletkora Magyarországon magasabb, mint a régió más országaiban
Forrás: Shutterstock
Fotó: Nattakorn_Maneerat
Az eredmények szerint a magyar internetezők csaknem 40 százaléka napi szinten használja a közösségi médiát nemcsak tájékozódásra (52 százalék), hanem termékek felfedezésére is (86 százalék). Érdekes adat, hogy Magyarországon a TikTok-felhasználók átlagos életkora 38 év, ami magasabb, mint a régió több országában, például Horvátországban (37 év) vagy Lengyelországban (36 év) – írja a Világgazdaság.
Nem csak a TikTok-felhasználók életkora „magas”
A Facebook és a LinkedIn felhasználói átlagosan 40 év körüliek, míg az Instagram (35 év) és a Snapchat (29 év) továbbra is a fiatalabb generációk kedvencei közé tartoznak. Különösen figyelemre méltó, hogy az adatok azt is mutatják,
a magyar internetezők napi átlagosan csaknem két órát töltenek saját bevallásuk szerint a közösségi média platformjain,
ami megegyezik a közép- és kelet-európai régió átlagával. Ugyanakkor a kutatás szerint a felhasználók egy jelentős része aggódik amiatt, hogy túl sok időt tölt a közösségi médiában. Azok, akik úgy érzik, hogy túlzottan kötődnek ezekhez a platformokhoz, átlagosan 2 óra 30 percet töltenek naponta a közösségi médiában.
A hírfogyasztás digitális forradalma
A közép- és kelet-európai régióban, így Magyarországon is, a hírfogyasztók egyre inkább elhagyják a nyomtatott sajtót, és digitális forrásokból, különösen közösségi médián keresztül tájékozódnak. Az Instagram esetében a hírfogyasztási célú használat majd negyedével, míg ugyanez az arány a TikTokon csaknem harmadával nőtt egy bő év alatt. A platformok egyedi algoritmusai lehetővé teszik a személyre szabott hírfolyamokat, ami tovább növeli a felhasználói élményt.
Érdekes módon a fiatalabb generációk körében a hírfogyasztás már gyakran kezdődik TikTokon vagy Instagramon, míg az idősebbek inkább a Facebookot részesítik előnyben.
A teljes cikk a további részeletekkel IDE kattintva olvasható!
Digitália
- A digitális rezsi egyre nagyobb kiadást jelent a családok számára
- Áttörés a fehérje kölcsönhatások kutatásában: az onkológiai betegségek gyógyítását is segíthetik a magyar kutatók eredményei
- Részegen jobban bízunk az idegenekben – de csak ha ugyanazon az eseményen veszünk részt
- Szinkronizálva is nézhetünk idegen nyelvű videókat a YouTube-on
- A hétköznapi élet lenyűgöző pillanatai a legjobb idei mobilfotókon