7 órája
Mi a hosszú élet titka? Nem a koplalás, ez már biztos!
A hosszú és egészséges élet már nem csak álom. Az orvosok szerint néhány egyszerű életmódbeli változtatás segítségével sokat tehetünk az életminőségünk javításáért és az élettartamunk meghosszabbításáért. De mi a hosszú élet titka?
Mi a hosszú élet titka? Nem a stressz és a koplalás, az biztos
Forrás: Shutterstock
Számos tipp és trükk létezik a hosszú élet és a jobb egészség elérésére, például étrend-kiegészítők, bizonyos élelmiszerek vagy speciális diéták. Azonban ezeknek az állítólagos csodaszereknek a hatása tudományosan eddig még nem bizonyított. De akkor mi a hosszú élet titka? Léteznek olyan módszerek, amelyek befolyásolhatják a természetes öregedést? A válasz: igen – írja a life.hu.
A hosszú élet titka: tíz tipp az orvosoktól
1. Stresszmentes életmód
A hosszú élethez az egyik kulcs például az egészséges életmód, amely magában foglalja a megfelelő tápanyagbevitelt, a stresszmentes életmódot és a rendszeres orvosi ellenőrzéseket. A stressz, a rohanás és a nyugtalanság negatívan hat a közérzetre és az egészségre.
A hosszan tartó stressz nemcsak a mentális egészségre ártalmas, hanem a szív- és érrendszeri problémák esélyét is növeli.
Az egészségmegőrzés érdekében érdemes olyan technikákat bevezetni, amelyek segítenek csökkenteni a feszültséget.
A stresszmentes élet elérésében segíthet
- a meditáció,
- a jóga,
- vagy egy egyszerű napi séta a friss levegőn.
Érdemes rendszeresen átgondolni, mi okozza a feszültséget az életedben és hogyan teremthetsz újra több könnyedséget és harmóniát a mindennapokban.
2. Egészséges étrend: az életmódváltás alapja
Az egészséges étkezés elengedhetetlen, ha hosszú életet szeretnénk. Az ideális testsúly megtartásához figyeljünk az ideális testtömegindexre (BMI). Fogyasszunk színes, változatos ételeket, amelyek tartalmazzák a szervezet számára szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat.
A zöldségek, gyümölcsök, magvak és teljes kiőrlésű gabonafélék már kis mennyiségben is rengeteget tehetnek az egészségünkért.
Az étrend legyen minél színesebb és változatosabb. A napi étkezés során a zöldségek és gyümölcsök mellett fogyasszunk
- hüvelyeseket,
- dióféléket
- és kiváló minőségű növényi olajokat, amelyek fontos tápanyagokkal látják el a szervezetünket.
3. Ideális testsúly
Sem a túlsúly, sem az alultápláltság nem járul hozzá a hosszabb élethez.
Az ideális testsúly hosszú távú megtartása az egyik legfontosabb ajánlás ezen a téren.
4. Vitaminok
A hosszú élet kulcsa a megfelelő mikrotápanyag-ellátottság. Az orvosok szerint az alábbi vitaminok kiemelkedően fontosak:
- D-vitamin – az immunrendszer támogatására
- B12-vitamin – az idegrendszer és a vérképzés számára
- Vas – a sejtek oxigénellátásáért
- C-vitamin – antioxidánsként segít a sejtek védelmében
- Jód – a pajzsmirigy megfelelő működéséhez
A vitaminok, ásványi anyagok és nyomelemek létfontosságú szerepet töltenek be a szervezetünkben, ezért fontos, hogy elkerüljük a hiányállapotokat, és gondoskodjunk a megfelelő bevitelről.
Mit ajánlanak még a szakemberek, mit tehetünk a hosszú és egészséges élet érdekében? Ha tudni szeretné, akkor kattintson IDE!