Hihetetlen

3 órája

Mutatjuk, mennyi baktérium él a törülközőn

Mennyi időt várjunk, mielőtt bedobjuk a szennyesbe?

Forrás: Shutterstock

Vajon mennyire volt tiszta az a törölköző, amit ma használtunk? - írja cikkében az Origo.

Cute,Puppy,And,Blue,Towel.,Grooming,Dog.,Close-up,,Indoors.,Studio
Forrás: Shutterstock

 Sokan hetente egyszer bedobják a mosógépbe, míg egy száz ember bevonásával készült tanulmány szerint körülbelül egyharmaduk havonta egyszer teszi ezt meg. Egy másik felmérés azt mutatja, hogy néhányan évente mindössze egyszer teszik ezt meg. És bár ezek a bolyhos szálak talán nem mutatják a szennyeződés jeleit, mégis mikrobák millióinak adnak táptalajt. Tanulmányok kimutatták, hogy a törölközők gyorsan megfertőződhetnek az emberi bőrön általánosan megtalálható, de a beleinkben található baktériumokkal is

Még mosakodás után is mikrobák borítják a testünket, és talán nem meglepő, hogy amikor szárazra töröljük magunkat, ezek egy része átkerül a törölközőnkre.

 Az itt élő mikrobák azonban más forrásból is származnak:

a levegőben lévő gombák és baktériumok megtelepedhetnek a törülköző szálain, amíg azok fel vannak akasztva.

A baktériumok egy része pedig abból a vízből származik, amellyel a törölközőt először is kimostuk. 

Ráadásul ha a toalett egy helyiségben van a mosdóval, a törölközőkre a vécéből származó baktériumok is rákerülhetnek.

Idővel ezek a mikrobák biofilmeket alakíthatnak ki a törölközőkön, amelyek még a azok kinézetét is elkezdhetik megváltoztatni. Két hónap elteltével – még rendszeres mosás mellett is – a pamut törölközőszálakon élő baktériumok elkezdik tompítani a ruha megjelenését. De talán nem meglepő, hogy a baktériumok összmennyisége és fajtái a háztartás mosási szokásaitól függnek. Az igazi kérdés azonban az, hogy mennyire kell aggódnunk a törölközőkön élő baktériumok miatt?

A törölközőmosás témája triviálisnak tűnhet, de sok mindent elárulhat el arról, hogyan terjednek a mikrobák a lakásban. Nem csak természetes módon hemzsegnek a törölközőkön. Bármi, ami egy törölközőn kárt okozhat nekünk, az valószínűleg az embertől származik

– mondta Elizabeth Scott biológiaprofesszor, az amerikai bostoni Simmons Egyetem Higiéniai és Egészségügyi Központjának társigazgatója a BBC online portálnak.

A teljes cikkért KATTINTSON. 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában