Közösségi tevékenység

2020.11.20. 10:03

Díszfákat és -cserjéket ültettek a püspöki palota kertjébe

A nagyváradi püspöki palota kertjében a felújítási munkálatok után fennmaradt néhány kiszáradt fa, melyeket szakszerűen kivágtak, és ezek helyett újabb, színesebb díszfákat ültettek csütörtökön. Ezek a fák tovább bővítik a kert dendrológiai állományát, egyedivé téve azt.

Díszfákat és -cserjéket ültettek a püspöki palota kertjébe

Ciucur Losonczi Antonius

Többször is előfordult már az elmúlt hónapok során, hogy közösen szorgoskodtak a püspöki palota kertjében az egyházi főhatóság és a Szűz Mária erdészeti hivatal munkatársai. Ferenc pápa a teremtett világ védelméről szóló enciklikájának az útmutatásait követik ezáltal, illetve azt az ugyancsak lényeges szempontot tartva szem előtt, hogy környezetünk ápolása, szépítése, a természet megfigyelése mind-mind az emberek életterét jelenti.

„Teszünk azért, hogy szebb legyen a környezetünk, és együtt tesszük ezt. Egy közösségi munka ez, ami nem esik nehezére senkinek, de erősíti az összetartozás tudatát. Közösen hozzá tudunk járulni ahhoz, hogy egy szép környezetet teremtsünk itt, a közelünkben, ahova sokan eljönnek sétálni, gyönyörködni a látottakban” – nyilatkozta szerkesztőségünknek Böcskei László megyés püspök.

Ferkő Jenő erdőmérnöktől, a Szűz Mária erdészeti hivatal vezetőjétől megtudtuk: a felújítási munkálatok után fennmaradt néhány kiszáradt fa, ezeket szakszerűen kivágtak, és helyettük újabb, színesebb díszfákat ültettek. Juharokat, tulipánfákat, japán díszcserjéket, bükköket, kacurafákat, ámbrafát, varázsmogyorót és sok mást, nagyjából 50 darab díszfát és cserjét. Volt honnan válogatni, hiszen a 2008-ban létrejött erdészet Bihar megyében mintegy 12 ezer hektárnyi erdőterületet kezel. Ebből 4481 hektár a nagyváradi római katolikus egyházmegyéé, hétezer a görögkatolikus egyházé, a többit pedig a Tisza-család birtokolja. Később a Püspökfürdőben levő erdő is bővíteni fogja a területüket.

Ami a római katolikus egyház erdeit illeti, ennek 68 százalékát tölgyesek alkotják, melyeknek 36 százaléka cser, 26 százaléka kocsánytalan tölgy, hat százaléka pedig kocsányos tölgy. Továbbá van még 16 százalék gyertyán, négy százalék hársfa, három százalék akác, két százalék bükk, valamint hét százalék más fafaj. Legfontosabb tevékenységük az erdőtelepítés és -felújítás, az erdészeti szaporítóanyag-termelés. Kiemelt figyelmet fordítanak az őshonos fafajokra, a turisztikai lehetőségek és a közjóléti szolgáltatások fejlesztésére, és számos közös nemzetközi kutatásban is szerepet vállalnak.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában