2023.08.27. 17:00

A Lotus és a Crișul vereséggel kezdte a III. Ligát

Forrás: szmsport.ro

Sz. D.

A Félixfürdői Lotus hazai környezetben látta vendégül a Zilahi VSK gárdáját a III. Liga 8. csoportjának nyitófordulójában. A találkozón a Lotus jól tartotta magát, védekezésben állták a sarat az első félidőben. A folytatásban viszont a zilahiak a 64. percben Nikolic góljával megszerezték a vezetést (0–1). A vendégek a hosszabbításban újból betaláltak, beállítva ezzel a végeredményt (0–2).

A Biharszentandrási Crișul idegenben lépett pályára a Szatmárnémeti VSK otthonában. A házigazdák fölényben kezdték az összecsapást, több kihagyott helyzetet követően Pop Nándor révén a 26. percben betaláltak a Crișul hálójába. A félidő vége felé a szentandrásiaknak sikerült az egyenlítés Baciu találatával (1–1). A folytatásban viszont a szatmáriak eldöntötték a mérkőzést Copaci fejesével (2–1). A 2. fordulóban a Crișul otthon fogadja a Lotust szombaton 17 órától.