2024.09.17. 08:15

Határ menti rendezvény a futball jegyében

ERDON-összeállítás

A Bihar Megyei Labdarúgó-egyesület (AJF) és a Hajdú-Bihar Vármegyei Labdarúgó-szövetség közötti együttműködés újjáélesztése érdekében közös futballmérkőzést szerveztek a pandémia óta először. Az eseményt pénteken tartották a hajdúszoboszlói sportegyesület műfüves pályáján. A mérkőzésen a hazai oldalon Pajna Zoltán, a Hajdú-Bihar vármegye közgyűlésének az elnöke és Bulcsu László, a közgyűlés alelnöke, míg a vendégeknél Radu Bitea, az AJF elnöke, Boros Péter, az AJF főtitkára, valamint Gheorghe Rusu rendezvényszervező vett részt. A házigazdákat a pályán Tasi Sándor és Kovács Gergely irányította, míg Valer Durdeu a romániai csapat edzőjeként tevékenykedett. A 2x30 perces találkozó első félidejében a vendégek domináltak, és már 3–0-ra vezettek. A térfélcserét követően a házigazdák próbáltak visszajönni a meccsbe, és hét perc elteltével szépítettek. A játék kiegyenlítettebbé vált, de Szűcs Tibor mesterhármasával végül a Bihar megyeiek 6–3-ra győztek.