Ország-világ

2021.02.14. 22:15

Meghan és Harry ismét babát várnak!

Sussex hercege és hercegnője ismét babát várnak, jelentette be a házaspár szóvivője.

Meghan és Harry ismét babát várnak!

Britain's Prince Harry, Duke of Sussex (L), and Meghan, Duchess of Sussex leave after attending the Endeavour Fund Awards at Mansion House in London on March 5, 2020. - The Endeavour Fund helps servicemen and women have the opportunity to rediscover their self-belief and fighting spirit through physical challenges. (Photo by DANIEL LEAL-OLIVAS / AFP)

Forrás: AFP

Fotó: AFP

A hírt – miszerint az egyéves Archie Mountbatten-Windsornak testvére lesz – a házaspár sajtószóvivője jelentette be vasárnap este, aki azt is elárulta: a házaspár rettentően örül – írja a BBC.

„Sussex hercege és hercegnője nagyon boldog, hogy második gyermeküket várják” – mondta a szóvivő.

A hír azok után különösen nagy öröm, hogy a hercegné nemrég mesélte el, hogy tavaly júliusban elvetélt. Akkor úgy fogalmazott: „mérhetetlen bánatot érez”.

„Tudtam, amikor az elsőszülött gyermekemet szorongattam, hogy elveszítem a másodikomat” – mondta Meghan a New York Times-nak.

Harry és Meghan első gyermeke, Archie Harrison Mountbatten-Windsor 2019. május 6-án született.

Harry jelenleg a hatodik, Archie a hetedik a brit trónutódlási sorban, így Sussex hercegének és hercegnőjének második gyermeke a nyolcadik helyre kerül.

Ezt nem befolyásolja az sem, hogy a házaspárnak fia vagy leánya születik-e, ugyanis a brit kormány kezdeményezésére elindított reformfolyamat évekkel ezelőtt eltörölte a királyi fiúutódok trónutódlási elsőbbségét. Így ha Harrynek és amerikai feleségének majdan lesz egy harmadik gyermeke is, akkor sem kerülhet idősebb testvérénél előrébb a sorban, ha fiúnak születik, és a házaspár második gyermeke leány lesz.

Harry és Meghan tavaly visszalépett ugyan a brit királyi család magas rangú tagjaiként ellátott hivatalos funkcióitól, és az Egyesült Államokba költözött, de hercegi, illetve hercegnői címüket megtartották, és jelenleg is szerepelnek a brit trónöröklési sorban.

A házaspár vasárnap közzétett egy fekete-fehér, művészi kivitelezésű portrét is saját magáról, és a fotón jól látszik, hogy a hercegnő gyermeket vár.

Harry nagyszüleinek, az idén 95 esztendős II. Erzsébet királynőnek és Fülöp edinburghi hercegnek – aki júniusban ünnepli 100. születésnapját – jelenleg kilenc dédunokája van.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában