2022.10.20. 06:44
Mielőbbi javításra szorul az elhibázott brüsszeli szankciós politika
A Fidesz európai parlamenti képviselője szerint kérdés, hogy a gyenge lábakon álló Európai Unió meddig képes támogatni Ukrajnát.
Bocskor Andrea, a Fidesz-KDNP képviselője az Európai Parlament strasbourgi épületében 2019. július 16-án
Forrás: MTI
Fotó: Koszticsák Szilárd
Miközben az Európai Parlament (EP) képviselőinek nagy része további fegyverszállításokat szorgalmaz és a szankciókban látja a háború lezárásának megoldását, mi a kezdetektől fogva a békés rendezést támogatjuk. Meggyőződésünk, hogy ez emberéleteket mentene meg, továbbá az EU és polgárainak érdekét szolgálná – hangsúlyozta a Magyar Nemzetnek Bocskor Andrea.
Eredménytelen szankciók
A Fidesz európai parlamenti képviselője szerint az előttünk álló tél nehéz időket hoz, az elkerülhetetlennek látszó gazdasági válság és energetikai krízis pedig gyengíti az Európai Uniót és a tagállamokat is. – Kérdéses tehát, hogy egy gyenge lábakon álló uniónak meddig lesz lehetősége támogatást nyújtani Ukrajnának – mutatott rá. Az elmúlt fél év ugyanis bebizonyította:
a brüsszeli energiaszankciók nem vezettek eredményre, sőt rontották egész Európa helyzetét, ennek negatív következményei pedig főként a gazdaságot és a családokat sújtják.
Brüsszeli boszorkányüldözés
A kárpátaljai politikus szerint, bár Magyarország történelme legnagyobb humanitárius akcióját hajtja végre azzal, hogy segíti az Ukrajnából érkező menekülteket, vannak olyan európai parlamenti képviselők, akik a mai napig nem csupán megkérdőjelezik, hanem álhírekkel, hamis információkkal keltik Magyarország rossz hírét.
Bocskor Andrea szerint a balliberális képviselők mindent elkövettek annak érdekében is, hogy az EP elindítsa Magyarország ellen a hetes cikkely szerinti eljárást, amely egyelőre még eredménytelenül húzódik, a tagállami vezetők egyeztetései ugyanis nem az EP álláspontjának irányába mutatnak.
Ukrajnának bizonyítania kell
Bocskor Andrea végül Ukrajna tagjelölti státusáról is beszélt. Üdvözölte, hogy Ukrajna megkapta a tagjelölti státust, amely hét feltétel végrehajtásához van kötve. A képviselő ugyanakkor kiemelte:
az Ukrajnára vonatkozó követelmények közül számára a legfőbb prioritást a nemzeti kisebbségekre vonatkozó feltétel jelenti, amely rögzíti, hogy mielőbb fejezzék be és megnyugtató módon rendezzék a nemzeti kisebbségeket érintő jogszabályok reformját,
összhangban a Velencei Bizottság ajánlásaival, és fogadjanak el azonnali és hatékony, a jogbiztonságot szavatoló végrehajtási mechanizmusokat.
A teljes cikk ide kattintva érhető el.
Ukrán válság
- Szijjártó Péter: Magyarországnál kevesen tettek többet az orosz-ukrán konfliktus békés rendezéséért
- Kárpátalján egyre kilátástalanabb az élet (videó)
- A Németországban élő ukrán menekültek többsége nem tervezi a hazatérést
- Ki is Oroszország vezetője, Vlagyimir Vlagyimirovics Putyin? (videó)
- Zelenszkij módosította a háború lezárásával kapcsolatos retorikáját