2024.12.06. 11:30
A vidékiek kiakadtak a Tisza Párt tervezett földreformja miatt
Magyar Péter az őszi debreceni nagygyűlésén bejelentette: ha kormányra kerül, az állam felvásárolja a zártkerteket, kiforgatva a vidékieket saját vagyonukból. Raskó Görgy tíz évvel ezelőtt írt programját a Tisza Párt vezetője sajátjaként reklámozta.
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke
Forrás: Magyar Nemzet
Fotó: Nagy Norbert
Máhr András, a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetségének főtitkárhelyettese szerint a több mint százezer tulajdonos aligha fogadná el, ha a zártkerti telkét száz-kétszázezer vagy akár félmillió forintért kisajátítaná, megvásárolná az állam – derül ki az Mfor.hu cikkéből.
A portál tájékoztatása szerint
okkal számítanak a vidékiek arra, hogy a közeli városok terjeszkedésével a hajdani zártkertjeikből majd értékes építési vagy üdülőtelek lesz és sokszorosára nő az értékük.
Raskó György agrárközgazdász és agrárvállalkozó, az Antall-kormány agrártárcájának államtitkára a Klubrádió Megbeszéljük című műsorában viszont azzal érvelt a Tisza Párt földreformötlete mellett, hogy elképesztően csökkent a háztáji, a kiskerti, az otthoni gazdálkodást végzők száma is. Ezért ajánlotta a Tisza Párt vezetőjének a tíz évvel ezelőtt írt saját programját.
Folytatja félrevezető kampányát Magyar Péter
Rendszerhasználati díjjal riogatott Magyar Péter: nemrégiben egy Facebook-posztjában jegyezte meg, hogy az energiaárak részeként fizetendő tétel a „többszörösére” emelkedett – adta hírül a Magyar Nemzet.
A Tisza Párt elnöke azonban azt nem említette, hogy a drágulás nem a lakossági fogyasztókat érintette, hiszen őket egy évente frissülő rendelet védi a tétel emelkedésétől. A Magyar Energetikai és Közműszabályozási Hivatal (MEKH) éppen néhány héttel ezelőtt aktualizálta a jogszabályt, így 2025. január 1-jétől a villamos energia rendszerhasználati díjának mértéke változatlan marad az ideihez képest.
Ehhez pedig szorosan kötődik az a kormányrendelet, amely kiköti, hogy a szóban forgó tétel mértéke nem emelkedhet a háztartások, illetve a lakossági fogyasztók rezsijében. De a hivatal akkori közleményében kiemelte, hogy
jövőre nemcsak a háztartások, hanem a nem lakossági fogyasztók rendszerhasználati tarifái is maradnak az idei szinten.
– A statisztikákban a villamosenergia- és gázárakat három fő komponensre szokás bontani: energiadíjra, adókra, valamint rendszerhasználati díjra. Mindenekelőtt fontos tisztázni, hogy fogyasztói szempontból az egyes komponensek mértékénél sokkal fontosabb azok összesített értéke, hiszen azt kell megfizetni a számlák végösszegeként – kezdte a helyzet tisztázását Hortay Olivér, a Századvég Gazdasági Folyamatok Kutatóintézetének igazgatója.
A szekértő teljes elemzése IDE kattintva olvasható!