Rendezvény

5 órája

Nézőpont Intézet: hamis narratívát épít a baloldal nemzetközi segítséggel

Hamis, manipulatív a Transparency International korrupcióérzékelési indexe, ezért nem szabad átvenni és hivatkozni rá – mondta Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet vezetője.

A Nézőpont Intézet Fake news a világsajtóban, Brüsszeli források - Magyar szócsövek című rendezvénye

Forrás: MTI

Fotó: Kocsis Zoltán

A Transparency International korrupcióérzékelési indexe hamis, félrevezető és manipulatív, ezért nem szabad átvenni és hivatkozni rá – jelentette ki Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet vezetője a Fake news a világsajtóban, Brüsszeli források − Magyar szócsövek című rendezvényen - írta a Magyar Nemzet.

MRÁZ Ágoston Sámuel
Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet vezetője a Polgári Magyarországért Alapítvány és a Nézőpont Intézet által közösen szervezett, az uniós intézmények jogállamisági helyzetét vizsgáló elemzést ismertető konferencián Brüsszelben 2024. november 19-én
Fotó: Bodnár Boglárka / Forrás: MTI

 A intézményvezető arról is beszélt, hogy

 foglalkoznak a világsajtó Magyarországról képével, az ott megfogalmazott állításokkal, statisztikai elemzésével és további fake newsokkal, arra törekedve, hogy megfejtsék a jelenséget. 

Boros Bánk Levente, a Nézőpont Intézet igazgatója elmondta: megvizsgálták a Transparency módszertanát, amiről kiderült, hogy minden szakmaiságot nélkülöz, mivel nem a korrupciót mérik, hanem az érzékelését. Ha megnézzük, hogy mely portálok számoltak be elsőként a Transparency korrupciós érzékelési indexéről, az tökéletesen bemutatja, hogyan érzékelhető a fake news Magyarországon. Tovább nőtt a Magyarországról szóló hírek száma és a velünk kapcsolatos érdeklődés 2024-ben, amit a soros uniós elnökség és a miniszterelnök békemissziója uralt.

Arányaiban továbbra is a negatív hírek dominálják a hazánkkal kapcsolatos tudósításokat és véleménycikkeket.

Az igazgató a fake newsra és annak terjesztésére kitűnő példaként említette az olasz Corriere Della Sera cikkét, amelyben Manfred Webert idézték, aki azt állította, hogy Magyarországot Oroszország, Orbán Viktor kormányfőt pedig Kína finanszírozza. A negatív cikkek nagy része hangulatkeltő, rosszindulatú megfogalmazásokat tartalmaz a sajtószabadságról, az igazságszolgáltatásról és a demokrácia állapotáról, de az antiszemitizmus és a rasszizmus vádja is már három évtizedes probléma a modern magyar demokrácia történetében. 

A teljes cikkért KATTINTSON.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában