Bulvár-celeb

2 órája

A családi étkezések jót tesznek a testünknek és a lelkünknek is

Egy jó hangulatú, közösen elköltött ebéd, vacsora jótékony hatással van a mentális és a fizikai állapotunkra is. Egy amerikai kutatás mutatta ki, hogy a családi étkezés nem véletlenül hat előnyösen az egészségünkre.

Bizonyított: a családi étkezés jót tesz felnőttnek és gyereknek egyaránt

Forrás: Shutterstock

A körülbelül egyórányi közös időtöltés, ami alatt félretesszük a munkát, nem bámuljuk a telefonunk kijelzőjét, helyette viszont beszélgetünk, egymásra figyelünk, összekapcsolódunk rokonainkkal, bizony jó hatással van a fizikai és mentális jóllétünkre egyaránt. A családi étkezés pozitív hatása bizonyított, a Mindmegette portál össze is gyűjtötte a legfontosabb előnyeit.

családi étkezés
Egy jó hangulatú családi étkezés  a mentális és fizikai egésszégünknek is jót tesz
Forrás: Shuttertstock

A családi étkezés alatt egészséges szokások alakulnak ki 

Azok a gyerekek és fiatalok, akiknek lehetőségük van a családdal közösen ebédelni vagy vacsorázni, felnőttkorban összességében egészségesebb étrendet követnek. Ritkábban járnak gyorsétterembe, továbbá nagyobb eséllyel fogják elkerülni például a feldolgozott élelmiszereket és a cukros üdítőitalokat. Ráadásul 

minél gyakrabban eszik együtt a család, annál kisebb az esélye az elhízásnak, súlyproblémák előfordulásának, valamint a különféle étkezési zavarok jelentkezésének. 

Még jobbak az esélyei a későbbi kiegyensúlyozott táplálkozási szokásoknak, ha a közös evés során házi koszt kerül az asztalra.

Családi étkezés, lelki jóllét

A mentális problémák, olyanok, mint például 

  • az étkezési zavarok, 
  • az alkoholfüggőség,
  • a szerhasználat, 
  • az erőszakosságra való hajlam 
  • vagy a depresszió előfordulási esélye 

sokkal alacsonyabb azoknál, akik rendszeresen esznek együtt családtagjaikkal. Ezenkívül az egymással töltött idő a mindennapi stressz ellen is védő hatású.

Beszélgessünk egymással

A problémákat egyszerűbb elsimítani egy jó hangulatú vacsora közben, és egy ilyen társalgás során a gyerekek is könnyebben nyílnak meg, nagyobb eséllyel osztják meg nehézségeiket, gondjaikat. 

Ha az asztalnál eltöltött idő alatt nem szorítkozunk kizárólag az evésre (és miért is tennénk?), hanem például átbeszéljük az aznapi történéseket vagy a következő napi terveket, teendőket, azzal saját kommunikációs képességeinket is fejleszthetjük.

Milyen jótékony hatása van még ránk a családi étkezésnek?

Kattinson IDE és megtudja!

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában